Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/xsv/public_html/068.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Czółenka na koturnie 2018

Wygodne modele na koturnie

Buty na wysokim obcasie to marzenie każdej kobiety; by móc je nosić zawsze i wszędzie. Podwyższenie dodaje nie tylko centymetrów sylwetce, ale potrafi optycznie ją wyszczuplić. A uwielbiają je nie tylko panie, mężczyznom także podobają się damskie nogi w modnych czółenkach na szpilce. Ciężko zatem rezygnować z pięknych szpilek, ale nie każdy może na nie sobie pozwolić. Ich codzienne noszenie nie jest wskazane, bo może doprowadzać do skrzywienia kręgosłupa, ze względu na wysokość obuwia. Jest jednak pewne rozwiązanie. Koturn ! Aż trudno uwierzyć, że te tak dzisiaj modne podwyższenie stosowane w produkcji obuwia, wywodzi się ze starożytnego greckiego teatru. Aktorzy zakładali je po to by być lepiej widocznymi. Setki lat upłynęły i w zasadzie niewiele się zmieniło.

Buty na koturnie, są dzisiaj powszechnie noszone przez damską populację i to w wydaniu na każdą porę roku. Można je nosić zdecydowanie częściej niż szpilki, bowiem na masywniejszym i wypełniającym całą podeszwę obcasie, ciężar ciała rozkłada się znacznie inaczej. Przez co czółenka na koturnie jak i botki lub kozaki są znacznie wygodniejsze i bezpieczniejsze dla kobiecego kręgosłupa. But nie musi prezentować się masywnie. Wiele pań obawia się koturn, które miałyby dodawać masywności ich sylwetkom. Taki efekt uzyskuje się poprzez noszenie pełnych butów na koturnie typu trzewiki lub botki do spódnicy. Spodnie niwelują te odczucia a poza tym czółenka na koturnie nie skracają optycznie nóg i nie dodają im ciężkości.

Wiele także zależy od tego jaki kolor butów z koturnem wybierzemy. Modnie jest teraz nosić się kolorowo. Po co nam smutne czarne czy szare barwy. One są bardzo bezpieczne to się zgadza, jednak dobrze by było garderobę z butami nieco ożywić kupując sobie fajne czółenka na koturnie o barwie ceglastej, granatowej, bordo lub fiolet. Szczególnie wygodne są modele na koturnie z zamszu. Naturalna skóra również jest wygodna a obuwie jest przede wszystkim trwałe.

Co jeszcze trzeba wiedzieć o eleganckich pantoflach na koturnie? Są szalenie kobiece, można zniwelować dzięki nim dysproporcje w sylwetce i jednocześnie zaopatrzyć się w wygodne obuwie na obcasie. Noszenie bucików na koturnach to coś zupełnie innego niż tradycyjna szpilka. Efekt taki sam a wygoda znacznie większa. Polecane koturny wąskie, odróżniające się barwą od reszty buta lub też w jednym kolorze zależnie od efektu jaki chcemy osiągnąć.